czwartek, 11 sierpnia 2016

English Lovers ReadAThon - podsumowanieWitajcie! Wczoraj zakończył się maraton czytelniczy organizowany przez KittyAillę z Biblioteczki ciekawych książek oraz Weronikę z Nika ogólnie. Uczestnicy w dniach 4-10 sierpnia czytali wybrane przez siebie trzy książki w języku angielskim. Przeczytanie lektur, które wybrałam odkładam już od dłuższego czasu, dlatego maraton był dla mnie okazją także do nadrabiania zaległości.

Książki, które wybrałam:
- "The Winner's Curse" - Marie Rutkoski ("Pojedynek")
- "The Miniaturist" - Jessie Burton ("Miniaturzystka") 
- "The Ocean at the End of the Lane" - Neil Gaiman ("Ocean na końcu drogi")

Do maratonu zgłosiłam się na sam koniec, wieczorem czwartego sierpnia, dlatego pierwszą książkę "The Winner's Curse" zaczęłam czytać piątego. Bardzo spodobał mi się pomysł na tę trylogię fantasy oraz fakt, że nie spotykamy się tutaj również w typowym wątkiem rebelii, co ostatnio w takowych książkach jest bardzo popularne. Główna bohaterka to także wielka zaleta tej książki, gdyż jest dziewczyną o silnym charakterze, ale przede wszystkim dużej inteligencji i umiejętności strategicznego myślenia. Zakończenie nie pozostawia wątpliwości, że jak najszybciej będę musiała przeczytać w oryginale również drugą i trzecią część.
"The Miniaturist" zaczęłam w formie e-booka jeszcze przed maratonem, ale nie przeczytałam jej zbyt dużo, więc stwierdziłam, że idealnie się nada. Niestety nie udało mi się jej ukończyć i przeczytałam jej jedynie trochę ponad połowę. 
Trzecią książką było "The Ocean at the End of the Lane" Neila Gaimana, z którego twórczością już dawno chciałam się zapoznać. Niestety... ale nie zdążyłam nawet zacząć tej książki. Czuję się jednak zmotywowana, aby sięgnąć po nią jak najszybciej i jeśli niedługo będę miała zamiar przeczytać kolejną książkę po angielsku, to z pewnością będzie to ta pozycja. 
Ostateczny wynik maratonu to półtora książki na trzy. Dlatego z wyniku jestem połowicznie zadowolona ;)
Na koniec chciałabym jeszcze podziękować Organizatorkom za tak świetną inicjatywę! Czytanie w oryginale to przede wszystkim okazja to rozwijania języka, możemy również poznać wiele przydatnego słownictwa, którego nie nauczą nas szkolne podręczniki. Jeśli będzie organizowana kolejna edycja, to z chęcią wezmę udział jeszcze raz :)5 komentarzy:

 1. Świetna akcja ale za późno o niej usłyszałam :/ Następnym razem będe pamiętała i szukała :)
  onlybooks-jdb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Spóźniłam się! Bardzo fajna akcja, chętnie wzięłabym w niej udział bo mam kilka tytułów, które czekają na przeczytanie!
  Subiektywne Recenzje

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna akcja! Bardzo dobrze Ci poszło ;)

  OdpowiedzUsuń