piątek, 22 lipca 2016

Wydanie specjalne English Matters - Travel Smart

Kto by nie myślał o podróżach podczas wakacji? Wyjazdy w kraju, czy też za granicę są najczęstszym tematem rozmów przez te dwa miesiące. Najnowsze wydanie specjalne magazynu językowego English Matters dokładnie zgłębiło ten temat i przedstawia nam wszystkie zalety i wady wakacyjnych wycieczek oraz co zrobić, aby być idealnie na nie przygotowanym.
Każdego roku poświęcamy wiele czasu na znalezienie odpowiednich wakacji. Szukamy hoteli, tanich lotów, atrakcji turystycznych. Okazuje się, że to wszystko może być o wiele prostsze, dzięki wielu aplikacjom. Artykuł "What's App?" przybliży nam ich zastosowanie oraz możliwości. 
Inny z artykułów "Smart Accommodation" poświęcony jest w całości zakwaterowaniu. Natomiast kilka innych przydatnych porad możemy również wynieść po przeczytaniu "Nicely Equipped", w których dowiemy się jakie gadżety mogą najbardziej przydać się na wyjazdach. 
Oczywiście każdy chciałby także jak najwięcej zaoszczędzić na wakacjach, a kilka informacji, w jaki sposób można wybrać się na niezwykłe, ale i oszczędne wakacje, dostarcza nam artykuł "Budget Travel". Jeśli natomiast ktoś wybiera się do Wielkiej Brytanii, to cenne porady odnajdzie w artykule stricte poświęconym temu krajowi, "Travelling on a Shoestring in the UK".
Moim zdaniem jeden z najciekawszych artykułów tego wydania English Matters to wywiad z Karolem Lewandowskim, autorem bloga Busem przez Świat. Z przyjemnośćią prześledziłam jego wypowiedzi i muszę przyznać, że to niezwykłe czytać o osobie tak zdeterminowanej, aby spełniać swoje marzenia.
Wspominałam już, że uwielbiam artykuły nawiązujące do konkretnych krajów? W tym magazynie, poznałam bliżej Hiszpanię i Macedonię, kraje wyjątkowo bogate kulturowo. Oprócz tego artykuł "Affordable Festivals" opowiada o najsłynniejszych europejskich festiwalach. Kto wie, może kiedyś sama się na taki wybiorę? :)
Jak zwykle wzbogacimy też naszą wiedzę o wiele ciekawych idiomów związanych m.in. z podróżami, które mogą w szczególności przydać się nam, jeśli planujemy wakacje za granicą. Tak więc jeśli wybieracie się na upragniony wyjazd i chcecie upewnić się czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik lub też wykorzystać ostatnie chwile na podszkolenie umiejętności językowych, wydanie specjalne English Matters - Travel Smart, jest idealnym rozwiązaniem.


Za magazyn dziękuję serdecznie wydawnictwu Colorful Media.


5 komentarzy:

 1. Taki magazyn to super sprawa. Idealny do planowania wakacji.
  Pozdrawiam :*
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam magazyny Colorful Media! Ostatnio udało mi się podjąć współpracę z tym wydawnictwem i jestem bardzo zadowolona ;)
  Kochana, czekam na więcej twoich postów o tych magazynach i nie tylko :D

  Pozdrawiam cię z całego serduszka <3
  Tusia z bloga tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji czytać tych magazynów, ale słyszę o nich coraz lepsze opinie, więc może w najbliższym czasie po nie sięgnę.
  Pozdrawiam cieplutko.
  krainamoliksiazkowych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle mam w planach English Matters, ale nie mogę się zebrać...
  Swoją drogą, nominowałam Cię do LBA!
  Szczegóły tutaj:
  http://sleepwithbook.blogspot.com/2016/07/liebster-blog-award-3.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Te magazyny to świetna sprawa, muszę w końcu sięgnąć po English Matters ;)

  OdpowiedzUsuń