wtorek, 5 lipca 2016

English Matters nr 59/2016

Jak już ostatnio wspominałam, wakacje to idealny czas, aby podszkolić swoje umiejętności językowe. Warto więc również sięgnąć po magazyn językowy English Matters, który jest połączeniem pożytecznego z przyjemnym. W najnowszym numerze poznamy m.in. postacie, wokół których nie ustaje szum medialny, prześledzimy najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych prezydentów Stanów Zjednoczonych na przestrzeni wieków, a także dowiemy się, dlaczego język angielski jest o wiele barwniejszy od chociażby francuskiego.
Pierwszy artykuł opowiada o osobie, która obecnie pojawia się we wszystkich gazetach, portalach internetowych i telewizji. Mowa tu oczywiście o Robercie Lewandowskim. Przeczytamy o jego drodze do sukcesu, początkach kariery, a także życiu prywatnym. Natomiast dzięki kilkunastu ciekawostkom, poznamy go nie tylko ze strony piłki nożnej.
Czy miłość w Internecie jest możliwa? Najwyraźniej tak. Matt Fuller, założyciel sieci portali randkowych znanych na całym świecie, opowie, dlaczego ludzie coraz częściej interesują się takim sposobem szukania drugiej połówki. Jak pokazują statystyki, takie strony internetowe nieustannie rosną w popularność i co więcej, okazują się być bardzo skuteczne. Czemu więc zawdzięczają swój sukces?
Temat z okładki opowiada o niekwestionowanej gwieździe filmowej, której kariera wreszcie rozkwitła. Leonardo DiCaprio - aktor, który co roku pokazuje na co go stać, a w lutym został nagrodzony upragnionym Oskarem. Ja, podobnie jak i miliony osób, cenię go za rolę w filmie "Titanic", ale podejrzewam, że teraz jego nazwisko kojarzone będzie w równej mierze ze "Zjawą". W artykule dowiemy się m.in. o tym, jak rozwijała się jego pasja oraz które z jego filmów okazały się sukcesem, a które wręcz przeciwnie. Prześledzimy również jego działalność w dziedzinie ekologii, ponieważ DiCaprio stara się wykorzystać swoją sławę i uświadomić ludzi, jakie zagrożenie niesie ze sobą globalne ocieplenie.
O czym jeszcze przeczytamy w tym wydaniu English Matters? Poznamy najciekawszych, najbardziej znamiennych prezydentów Stanów Zjednoczonych, którzy poprzez swój wkład w historię i kulturę tego światowego imperium, są z pewnością warci zapamiętania. Oprócz tego, spojrzymy na język angielski trochę z innej strony, gdyż o ile do niedawna sądziłam, że to francuski jest językiem dla zakochanych, to od teraz uważam, że angielski nie odstępuje mu w tym ani na krok. Jak wielkie znaczenie dla wydźwięku rozmowy ma intonacja? Dlaczego rymy sprawiają, że angielskie piosenki zaliczają się do tych najbardziej romantycznych na całym świecie? O tych wszystkich zaletach języka przeczytamy w artykule "English is sexy".
Moim faworytem jest jednak dział "Travel", a w tym magazynie, English Matters zabiera nas w podróż daleko na wschód, to niewielkiej, ale jakże barwnej i niezwykłej kulturowo wioski Bali, części Indonezji, nie bez powodu nazwanej klejnotem Oceanu Indyjskiego.
English Matters jak zawsze w prosty i przystępny sposób porusza najbardziej aktualne tematy, co staje się ciekawym urozmaiceniem nauki języka. W każdym artykule trudniejsze słówka i wyrażenia są podkreślone i wytłumaczone w osobnej kolumnie. Jeśli więc ktoś zastanawia się, jak najskuteczniej połączyć naukę języka z rozwijaniem wiedzy o świecie, English Matters jest idealną odpowiedzią.

Za najnowszy numer English Matters dziękuję serdecznie wydawnictwu Colorful Media.


8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię magazyny od tego wydawnictwa. ;)

  Pozdrawiam,
  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również :) Z jednej strony nauka języka, z drugiej czytanie ciekawych artykułów i rozwijanie wiedzy o świecie.

   Usuń
 2. Ciekawe, ciekawe Ł=

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Was zaciekawiły :)

   Usuń
 3. muszę się zabrać za te magazyny i pouczyć języków, bo wątpię bym w przyszłym roku szkolnym dobrze sobie z nimi poradziła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wakacje to najlepszy czas, aby rozwijać umiejętności językowe, a te magazyny z pewnością Ci w tym pomogą :)

   Usuń
 4. Te obcojęzyczne magazyny są bardzo ciekawa pozycją na wakacje! Z chęcią bym jakiś przeczytała.

  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń