Business English Magazine nr 59/2017

Powraca temat Brexitu. Bo choć w mediach afera trochę przycichła, to wcale nie znaczy, że problem zniknął. A Post-Brexit World: Winners and Losers? to artykuł, który mówi nam trochę więcej o skutkach, jakie wyjście z Unii będzie miało dla brytyjskiej gospodarki oraz o tym, jak może to odzwierciedlać się na europejskim rynku. Porusza także zagadnienie imigracji i utrudnienia w znalezieniu pracy czy miejsca edukacji dla obcokrajowców.
In vitro to kolejny temat, który chyba już zawsze będzie wywoływał burzliwe dyskusje. W artykule In Vitro Ferstilisation: Assisting the March to Later Child Rearing dowiemy się więcej o samym procesie takiego zapłodnienia oraz jego stopnia legalizacji w kilku krajach. Nie, to nie jest kolejny wpis mówiący o argumentach przeciwników i zwolenników takiej decyzji, ale to artykuł, który obiektywnie opisuje wszystkie aspekty dotyczące in vitro, m.in. wiek rodziców, który jest tu jedną z ważniejszych kwestii.

Każdy z nas chce sprawiać wrażenie osoby mądrej i kompetentnej, co jak widać, czasem idzie w parze z ubiorem. Mimo że wygląd inteligencji nie odzwierciedla, to jednak potrafi stworzyć pozory, a czasem i to wystarczy, Dziesięć porad na ten temat w artykule Lookin' Smart.
Zakupy internetowe są wygodne, tańsze i proste. Nic dziwnego, że wzrost ich popularności zaczyna niepokoić właścicieli sieci sklepów stacjonarnych. Artykuł Buying your Clothes Online? You're not Alone przewiduje dalsze skutki coraz częstszego kupowania przez Internet, bo chociaż na razie zakupy internetowe stanowią zaledwie 1/10 ogółu sprzedaży ubrań w Europie, to kto wie, jak ta statystyka zmieni się za nadejściem nowego pokolenia?

Wiecie, że ja Business English Magazine uwielbiam za to, że mogę śledzić tematy, które mnie interesują w języku, który kocham. Ten magazyn jest też dobrym rozwiązaniem edukacyjnym, ponieważ zawiera dużo ćwiczeń, które pomogą nam utrwalić słownictwo poznane w artykułach, które, nawiasem mówiąc, można też odsłuchać w wersji audio. BEM najbardziej spodoba się osobom, które znają już język angielski na poziomie co najmniej średnio-zaawansowanym, gdyż osoby początkujące mogłyby się zwyczajnie męczyć podczas czytania. Dla innych natomiast polecam English Matters, łatwiejszy w odbiorze, a tematyka jest równie interesująca. Po oba magazyny zdecydowanie warto sięgnąć!
Business English Magazine - wydanie specjalne nr 6/2017

Na początku coś o dobrym zarządzaniu czasem. Chyba każdy używa czasem wymówki "byłem zajęty", mimo że dopadł nas zwyczajny leń. ;) Jest na to kilka całkiem prostych sposobów, które warto wdrożyć do swojego życia (ja spróbuję :D). Więcej w artykule Finding the Time.

Hygge - na pewno większość z Was już słyszała o tym duńskim "kluczu do szczęścia". Artykuł uświadamia, że dużo zależy tu od naszej własnej interpretacji i porusza też jedną istotną kwestię - czy to, co sprawdza się w Skandynawii, sprawdzi się też w innych krajach? Warto przeczytać i się dowiedzieć,

Wydanie specjalne magazynu zawiera dużo przydatnych porad, osobiście niektóre z nich na pewno będę miała na uwadze (szczególnie te dotyczące lepszego zarządzania czasem). Hygge ciągle brzmi dla mnie trochę obco, bo nie wyobrażam sobie wdrożenia takich zasad do mojego życia, ale przynajmniej nie jest dla mnie tak abstrakcyjnym pojęciem jak wcześniej. Z magazynem warto się zapoznać chociażby dla korzyści językowych, chociaż tym razem bardziej polecam to tradycyjne wydanie BEM.
Za magazyny dziękuję wydawnictwu Colorful Media.