środa, 1 lutego 2017

Business English Magazine nr 57/2017 + wydanie specjalne nr 5/2017

Business English Magazine nr 57/2017

Ile to ostatnio na tym świecie się dzieje! I mimo, iż mam wrażenie, że tematy ciągle skupiają się wokół Polski (to chyba oczywiste) i Stanów Zjednoczonych, to jednak Business English Magazine sięga również do innych zakątków świata, nawet, a może przede wszystkim, wgłąb kultury orientalnej. Co więc oferuje nam najnowsze wydanie magazynu?
Dość dużo artykułów skupia się wokół wschodniej kultury i ostatnich wydarzeń z tamtego rejonu świata. Artykuł Getting on the New Silk Road wspomina o planach współpracy chińsko-polskiej i porozumieniach poczynionych między dwoma krajami. Oczywiście zacieśnienie więzi z państwem u ustroju komunistycznym, wywołało wiele kontrowersji wśród naszego demokratycznego narodu. BEM przygląda się trochę bliżej obu stronom konfliktu i wyjaśnia, jakie skutki może ze sobą nieść spotkanie prezydentów obu państw.
War of the Worlds: Western Business in China jest tematem okładkowym, czyli pokrótce o kryzysie chińskiej gospodarki i konsekwencjach, jakie może to nieść dla Zachodu. Dowiemy się również jak odmienna jest mentalność Azjatów przed drobne sytuacje jak chociażby... zakupy w sklepie Ikea. Muszę przyznać, że osobiście bardzo zaciekawiły mnie te ciekawostki i powiedziałabym, że artykuł okładkowy, jest również jednym z ciekawszych w magazynie.
Teraz coś dla miłośników turystyki, bowiem BEM przygotował obszerny artykuł Malaysian Melting Pot, czyli oczywiście przewodnik po tym azjatyckim kraju. Malajska kultura jest jak widać bardzo zróżnicowana, co uświadamia ten artykuł i oczywiście warto też pomyśleć o tym azjatyckim państwie, jako przyszłym celu turystycznym dla osób, które preferują bardziej egzotyczne podróże :)
Magazyn nie skupia się tylko wokół polityki, a tematów podróżniczych jest tu również dużo. Artykuł Global Goliaths: the Top 10 Business Travel Destinations opowiada o najczęściej odwiedzanych miejscach na świecie, gdzie biznes rozwija się najprężniej.
Trochę żałuję, że ten numer magazynu nie zgłębił bardziej tematu wyborów prezydenckich w Stanach, ale nie ma tego złe, co by na dobre nie wyszło, bo magazyn obfituje w wiele innych ciekawych artykułów. Dla spragnionych wiedzy, ciekawostek i języka - idealne rozwiązanie!

Wydanie specjalne nr 5/2017
Znalezione obrazy dla zapytania business english magazine nr 5/2017

Najnowsze wydanie specjalne krąży wokół tematów związanych z Hollywood, produkcjami filmowymi i najznamienitszym gronem światowych aktorów. Znajdzie się jednak również kilka słów poświęconych Eurowizji oraz Oscarom.
W artykule The Tale of Talent Shows dowiemy się trochę o zagranicznych programach, które gromadzą największe talenty z całego świata. Natomiast o bliższym nam konkursie, Eurowizji, mówi artykuł Eurovision - Puppet on a String. Kilka słów o historii programu, kryzysach w produkcji oraz osobach, które zabłysnęły dzięki temu konkursowi.
Wiadomo, że aktorzy oraz reżyserzy zarabiają pokaźne pieniądze, ale to wszystko w cyferkach staje się naprawdę zaskakujące. Ranking tych dziesięciu najlepiej zarabiających przedstawia artykuł Moviemakers and Shakers.
John Lennon lub Michael Jackson to już klasyka. Dla wielbicieli takiej muzyki, nie lada gratką okaże się artykuł The Music Must Go On..., który opowiada o tych najlepszych z najlepszych. Ciekawostki z ich życia, najsławniejsze utwory - to wszystko zebrane zostało w artykule.
Spotkać ulubionego artystę - marzenie życia? A kto powiedział, że nie jest do spełnienia. Jeśli będziemy się kiedyś wybierać w dalszą podróż, warto zahaczyć o pewne miejsca, które wyszczególnił artykuł Sussing Out the Hotspots. W końcu są takie miasta, gdzie widok gwiazd filmowych na ulicach jest codziennością :)
Ja przytoczyłam tylko kilka artykułów, które najbardziej mnie zaciekawiły, ale magazyn zawiera ich o wiele więcej i skrupulatnie zgłębia motyw główny wydania specjalnego. Ja osobiście przyznam, że nie śledzę życia sławnych osobistości i nieszczególnie znam się na temacie, a jednak BEM zawsze czytam z przyjemnością. Dawka angielskiego w tak przystępny sposób to naprawdę ciekawa odmiana od szkolnych podręczników :)

Za magazyny dziękuję wydawnictwu Colorful Media.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz