sobota, 12 listopada 2016

English Matters nr 61/2016

English Matters znowu zabiera nas w kulturalną podróż po świecie. W najnowszym numerze trochę o produkcji ubrań, czyli jak ilość przekłada się na jakość, odwiedzimy też Oxford i Cambridge oraz poznamy trochę bliżej pisarkę, o której ostatnio jest wyjątkowo głośno, czyli Jojo Moyes.
Zapewne czytaliście, a już z pewnością słyszeliście o książce Zanim się pojawiłeś oraz jej kontynuacji Kiedy odszedłeś. Brytyjska autorka Jojo Moyes przeżywa ostatnio rozkwit swojej kariery, a całkiem niedawno mogliśmy nawet zobaczyć jedną z jej powieści na wielkim ekranie. Wprawdzie czytałam tylko jedną jej książkę, ale jednak z chęcią przeczytałam artykuł poświęcony tej pisarce i aż nabrałam ochoty, aby zabrać się w najbliższym czasie za After you, które posiadam właśnie w języku angielskim.
Jakość, czy ilość? Czy jedno równa się drugiemu? Jak obecnie wygląda produkcja ubrań na masową skalę i jak w kolejnych latach może się to zmienić oraz co na ten temat mówią najbardziej znani projektanci mody - to wszystko w artykule Feel the Width.
Już po zdjęciach widać, że zarówno Oxford, jak i Camridge to czarujące miasta. Pomijając jednak urok ich starodawnych uliczek i zabudować, są one siedzibami najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Gdzie lepiej jest podjąć studia? Dokładne porównanie EM przedstawia w artykule Oxford and Cambridge - a Tale of Two Cities.
Dodatkowo mamy również dość nietypowy artykuł z okładki, ponieważ jest on poświęcony różnym zagadnieniom z gramatyki angielskiej. Jeśli kiedykolwiek mieliście ten problem, że popełnialiście bardzo proste błędy, to zdecydowanie warto przeczytać ten artykuł, ponieważ omawia on właśnie 30 najczęstszych błędów gramatycznych, które Polacy często popełniają ze względu na pewne zasady polskiej gramatyki.
Oprócz tego artykuł Highway to Heaven, czyli jak Polska wypada na tle innych krajów, jeśli chodzi o... autostrady. Krótkie porównanie dróg w różnych europejskich krajach i zestawienie m.in. pod względem limitów na nich wprowadzonych, ale także malowniczych widoków, które możemy podziwiać zza szyby samochodu. Całkowita różnorodność tematów :)
I znów English Matters to porcja ciekawostek na temat świata oraz przydatnych wskazówek o języku i kulturze krajów anglojęzycznych. Po raz kolejny polecam ten magazyn każdej osobie, która uwielbia język angielski lub i takiej, która chciałaby go trochę podszkolić :)


Za magazyn dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz