wtorek, 15 listopada 2016

Business English Magazine nr 56/2016

W ostatnich dniach kilka wyjątkowo głośnych skandali zawłaszczyło sobie tytułowe miejsca na okładkach czasopism na całym świecie. Odchodząc na chwile od zagrywek politycznych, burze medialne wokół rozwodu Angeliny Jolie i Brada Pitta ciągle nie tracą na aktualności. Ten oraz inne tematy przybliży nam trochę najnowszy numer Business English Magazine.
Zacznijmy może od czegoś, co trochę mnie zszokowało. Loty samolotem zawsze kojarzą się z perfekcyjną czystością, wygodą i miłą obsługą i owszem, zazwyczaj tak bywa, ale jednak jest też kilka faktów, o których nie zdajemy sobie sprawy. Czasem nasze wyobrażenie może okazać się jedynie mitem. Tę drugą stronę linii lotniczych BEM odkrywa w artykule Mile-High Mischief.
Afery wokół rozstań gwiazd. Temat ogromnie burzliwy, o czym chyba każdy ostatnio się przekonał. Artykuł See you in Court - the World's Most Expensive Divorces opowie nam trochę obszerniej o najgłośniejszych rozwodach ostatnich lat. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, ile pieniędzy może pochłonąć taka decyzja, ale cóż, w świecie show-biznesu wszystko jest możliwe.
O Korei Południowej dowiemy się trochę z artykułu The Other Korea - Well Worth a Visit. Kraj, który jawi się nam jako tak odległy i nieznany, okazuje się być bardzo przychylny dla turystów. Wprawdzie tysiące kilometrów od Polski, ale warto chociażby przeczytać trochę o kulturze Korei, zabytkach i najbardziej zapierających dech w piersi miejscach oraz poznać ten kraj pod względem gospodarki, bowiem wiele prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, to właśnie te powstałe w Korei.
Jaki artykuł jest najciekawszy? Moim skromnym zdaniem ten o Melanie Trump, żonie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Życie osobiste Trumpa oraz postać jego żony, wokół której też nie obyło się bez skandali, jest chyba równie ciekawe jak jego obietnice wyborcze oraz program partyjny. Z drugiej strony, nigdy nie przypuszczałam, że żona prezydenta ma tak ciekawą historię, mimo że ciągle pozostaje w jego cieniu. Z ogromną chęcią przeczytałam ten artykuł, ponieważ takie ciekawostki o światowych liderach oraz ich rodzinie są chyba najlepszym tematem artykułów w BEM.Teraz z niecierpliwością czekam na kolejny numer magazynu, w którym na pewno jeszcze bliżej zostanie pokazany temat ostatnich wyborów. 
Zachęcam do sięgnięcia po ten numer, ponieważ znajduje się w nim kilka naprawdę interesujących artykułów i sądzę, że nawet ktoś zbytnio nie zafascynowany polityką, chętnie pogłębi trochę wiedzę na te tematy. I oczywiście w ten urozmaicony sposób, możemy przyswoić wiele przydatnych słów i wyrażeń z języka angielskiego. Ja natomiast wyczekuję teraz kolejnego numeru magazynu :)


Za magazyn dziękuję wydawnictwu Colorful Media.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz