sobota, 10 września 2016

Business English Magazine nr 55/2016

Business English Magazine nr 55 Nadeszła pora na kolejny post językowy, ponieważ wraz w początkiem roku szkolnego, pojawił się też nowy numer Business English Magazine. Jest to magazyn dla uczących się języka angielskiego, zainteresowanych w szczególności z tematami związanymi z polityką, czy ekonomią oraz wiedzą o współczesnym świecie, ale za to ujętą w ciekawym świetle. Jakie więc nowości czekają na nas w sferze biznesu?
Na pierwszy rzut weźmiemy jeden z najgłośniejszych tematów związanych z Unią Europejską od lat, czyli Brexit. Decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii zapoczątkowała lawinę pytań, domysłów, kontrowersji, a nawet zmian na arenie politycznej. O ile wiadomo, że Szkocja i Irlandia zdecydowaną większością postawiły się za nie wprowadzaniem zmian, to Anglia postawiła wyraźne NIE dla Unii. Jak jednak zmieniło się to niedawno, czy Brytyjczycy ciągle myślą, że Brexit to dobre rozwiązanie, o tym wszystkim przeczytamy w artykule "UK Votes to Leave". 
Jak wiadomo w tym wszystkim istotną rolę odgrywa stanowisko premiera, jakie więc mogą być skutki odejścia Davida Camerona, który znany był z przychylności dla Europejczyków, a przejęciem pałeczki przez Theresę May, która różni się znacznie poglądami od swojego poprzednika. Kim tak naprawdę jest nowa pani premier, wybrana tak szybko i niespodziewanie, co łączy ją z Angelą Merkel oraz jakie decyzje podejmie w sprawie Brexitu, to wszystko w artykule "Theresa May - a Vicar's Daughter in Designer Shoes".
W dziale Travel tym razem poznamy kraj trochę zapomniany i niedoceniany przez turystów, ale za to taki, który warto obrać za podróżniczą destynację, a mowa tu o Albanii. Kilka ciekawych miejsc, warte obejrzenia zabytki, kultura, o tym wszystkim przeczytamy w artykule "Albania - Full of Surprises".
Kolejny temat poruszony w magazynie związany jest z Brazylią, a dokładniej z Rio de Janeiro, w których to odbywały się ostatnie Igrzyska. W artykule dowiemy się między innymi o tym, jakie skutki niesie ze sobą organizacja tak wielkiego wydarzenia oraz jak zmieniło się miasto w związku z nim.
Bardzo zaciekawił mnie również artykuł "The Business in Beauty", w którym pokazane jest jak rozwinął się przemysł kosmetyczny w ciągu ostatnich lat. Artykuł uświadamia również, że nie wszystko jest dobre dla naszego zdrowia, a niektóre produkty, mimo zapewnień producentów, mogą okazać się bardzo szkodliwe. Naprawdę warto przeczytać trochę na ten temat, dlatego tym bardziej zachęcam do lektury tego artykułu.
W magazynie zostały również zaprezentowane sylwetki kilku ciekawych postaci, a jedną z nich jest Bob Iger, obecny prezes Disney'a. Jak rozwija się branża pod jego kierownictwem? Jeśli Wy również zachwycaliście się kiedyś nad bajkami Disney'a, zachęcam do poznania bliżej tej osoby w artykule "Bob Iger - Disney's Main Man".
To wydanie Business English Magazine zawiera wiele interesujących artykułów, a moją uwagę zwrócił w szczególności temat Brexitu oraz nowej premier Wielkiej Brytanii. Te dwa artykuły spodobały mi się najbardziej, ale inne teksty są bardzo zróżnicowane tematycznie, tak więc sądzę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. No i nie muszę chyba wspominać, że magazyn jak zawsze pełen jest ciekawego słownictwa i wyrażeń, które mogą zadziwić niejednego słuchacza :) Szkoda, że szkoła nie uczy nas pod tym kątem!


5 komentarzy:

 1. Ble, polityka xD Zdecydowanie nie dla mnie ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic na siłę :) Ja polityką się interesuję, dlatego z ciekawością przeczytałam magazyn, ale jeśli nie odnajdujesz się w tych tematach, to te artykuły mogłyby nie przypaść Ci do gustu ;)

   Usuń
 2. Ja tez nie jestem zainteresowany aż nadto polityką, ale sam fakt, że wydawcą jest Colorful Media gwarantuje juz udaną lekturę. :)
  Optymista

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o polityce mogłabym dyskutować długo i zażarcie, ale z doświadczenia wiem, że nie wszystkich interesują te tematy :D Ale za to magazyn jest pełen innych ciekawych artykułów :)

   Usuń
 3. Lubię ten magazyn, ale szkoda, że jest taki drogi.

  OdpowiedzUsuń