
English Matters nr 6/2013
Oprócz czytania książek, jestem również miłośniczką filmów i nie wybieram w gatunkach, chociaż przyznaję, że fantastyka podobnie jak w wypadku literatury najbardziej do mnie przemawia. Jedno z wydań specjalnych English Matters zostało w całości poświęcone tematom związanym z kinem. Przeczytamy tu o wyjątkowych aktorach, kinie na przełomie XIX i XX wieku, a także filmach, które "kultowe" pozostały jedynie w zapowiedziach.
W tym magazynie możemy bliżej przyjrzeć się niezwykłym gwiazdom filmowym w dwóch artykułach, jednym poświęconym postaciom żeńskim, drugim męskim. Niektóre z nazwisk okazały się bardziej rozpoznawalne, z innymi zetknęłam się po raz pierwszy, ale to właśnie zachęca mnie, aby obejrzeć filmy, w których grają ci aktorzy.


Cofniemy się jeszcze odrobinę w przeszłość, ponieważ jeden z artykułów przybliży nam kino na przełomie XIX i XX wieku, przedstawiając nam m.in. najsławniejsze osobistości ówczesnego filmu.
Na koniec poznamy jeszcze kilka filmów, które "kultowe" mogą okazać się jedynie dla niektórych osób, czyli produkcje, które ponadczasowe pozostały jedynie w zapowiedziach.
Oprócz tego w magazynie spotkamy się z różnorodnym słownictwem z wyjątkowym naciskiem na wyrażenia związane z filmem.
English Matters nr 15/2015

Kolejne wydanie specjalne tego magazynu jest przede wszystkim skupione na jednej z największych światowych metropolii, a także raju dla wszystkich chcących rozwijać swoje umiejętności językowe, czyli oczywiście Londynie.
To wydanie English Matters ma na celu ukazanie nam jak wielokulturowym miastem jest Londyn. Zróżnicowanie kulturowe tego miejsca przybliża nam artykuł "50 Shades of Colour", który opisuje jaki imigranci mieli, i do dzisiaj mają, wpływ na stolicę Anglii. Poznamy londyńskie dzielnice, które w szczególności są zdominowane przez obcokrajowców, a także ważne uroczystości, które na stałe weszły w tradycje Londynu.
Tematem głównym tego wydania English Matters jest studiowanie w Wielkiej Brytanii, które znane jest jako najdroższe na świecie. Na początku dowiemy się jakie dokumenty należy posiadać, aby móc aplikować na takie studia oraz poznamy najbardziej prestiżowe londyńskie uniwersytety.


Ten magazyn gwarantuje nam także zapoznanie się a historią Londynu, dzięki dwóm artykułom "A Brief history of London" oraz "Tradition vs Modernity". Oprócz tego w magazynie przewijają się także przydatne wskazówki odnośnie użycia niektórych zwrotów, które inaczej zabrzmią w Stanach Zjednoczonych, a inaczej w Wielkiej Brytanii.
Czytaliście może któryś z tych magazynów? A może któryś artykuł w szczególności Was zainteresował?
Za możliwość przeczytania wydań specjalnych English Matters dziękuję wydawnictwu Colorful Media.
Magazyny można kupić tutaj: klik