poniedziałek, 20 czerwca 2016

Wydania specjalne English Matters: nr 6/2013 oraz nr 15/2015English Matters nr 6/2013


Oprócz czytania książek, jestem również miłośniczką filmów i nie wybieram w gatunkach, chociaż przyznaję, że fantastyka podobnie jak w wypadku literatury najbardziej do mnie przemawia. Jedno z wydań specjalnych English Matters zostało w całości poświęcone tematom związanym z kinem. Przeczytamy tu o wyjątkowych aktorach, kinie na przełomie XIX i XX wieku, a także filmach, które "kultowe" pozostały jedynie w zapowiedziach.
W tym magazynie możemy bliżej przyjrzeć się niezwykłym gwiazdom filmowym w dwóch artykułach, jednym poświęconym postaciom żeńskim, drugim męskim. Niektóre z nazwisk okazały się bardziej rozpoznawalne, z innymi zetknęłam się po raz pierwszy, ale to właśnie zachęca mnie, aby obejrzeć filmy, w których grają ci aktorzy. 
Inny artykuł opowiada nam o ponadczasowych reżyserach, których filmy powstały kilkanaście lat temu lub też, które możemy obecnie oglądać na ekranie. Natomiast pierwszy temat poruszony w tym magazynie odnosi się do nagród i festiwalów filmowych, takich wręczenie Oscarów lub Festiwal Filmowy w Cannes. Możemy spojrzeć na te wydarzenia  z innej perspektywy, ponieważ artykuł przybliża nam historię takich festiwali, ale także aspekty takie jak promocja i reklama takich przedsięwzięć.
Inny z artykułów tego wydania English Matters opowiada nam o gatunkach filmowych oraz najbardziej znanych przedstawicielach poszczególnych rodzai filmu. Natomiast już kolejny artykuł podpowie nam kogo najbardziej zainteresują komedie, a kto preferuje filmy akcji. Co więcej, możemy się przekonać, jak mylne potrafią się okazać stereotypy.
Cofniemy się jeszcze odrobinę w przeszłość, ponieważ jeden z artykułów przybliży nam kino na przełomie XIX i XX wieku, przedstawiając nam m.in. najsławniejsze osobistości ówczesnego filmu. 
Na koniec poznamy jeszcze kilka filmów, które "kultowe" mogą okazać się jedynie dla niektórych osób, czyli produkcje, które ponadczasowe pozostały jedynie w zapowiedziach.
Oprócz tego w magazynie spotkamy się z różnorodnym słownictwem z wyjątkowym naciskiem na wyrażenia związane z filmem.


English Matters nr 15/2015


Kolejne wydanie specjalne tego magazynu jest przede wszystkim skupione na jednej z największych światowych metropolii, a także raju dla wszystkich chcących rozwijać swoje umiejętności językowe, czyli oczywiście Londynie. 
To wydanie English Matters ma na celu ukazanie nam jak wielokulturowym miastem jest Londyn. Zróżnicowanie kulturowe tego miejsca przybliża nam artykuł "50 Shades of Colour", który opisuje jaki imigranci mieli, i do dzisiaj mają, wpływ na stolicę Anglii. Poznamy londyńskie dzielnice, które w szczególności są zdominowane przez obcokrajowców, a także ważne uroczystości, które na stałe weszły w tradycje Londynu.
Tematem głównym tego wydania English Matters jest studiowanie w Wielkiej Brytanii, które znane jest jako najdroższe na świecie. Na początku dowiemy się jakie dokumenty należy posiadać, aby móc aplikować na takie studia oraz poznamy najbardziej prestiżowe londyńskie uniwersytety.
Z pewnością słyszeliście kiedyś o jednym z najsłynniejszych brytyjskich zespołów muzycznych o nazwie Coldplay, a jeśli nie, to w artykule "The Magic of Coldplay" nadarzy się okazja, aby bliżej poznać ten zespół. Dowiemy się z czego artyści czerpią inspirację, poznamy historię ich twórczości, a także przekonamy się, że między członkami zespołu nie zawsze wszystko było poukładane.
Inny artykuł opowiada o Michaelu Cainie, którego osobiście cenię między innymi za rolę w filmie "Interstellar" (który nawiasem mówiąc serdecznie polecam ;)). Przekonamy się, że ze względu na swój akcent jego droga do sukcesu była pełna niepowodzeń, ale także poznamy początki jego kariery i pierwsze filmy, w których wystąpił.
Ten magazyn gwarantuje nam także zapoznanie się a historią Londynu, dzięki dwóm artykułom "A Brief history of London" oraz "Tradition vs Modernity". Oprócz tego w magazynie przewijają się także przydatne wskazówki odnośnie użycia niektórych zwrotów, które inaczej zabrzmią w Stanach Zjednoczonych, a inaczej w Wielkiej Brytanii.


Czytaliście może któryś z tych magazynów? A może któryś artykuł w szczególności Was zainteresował?


Za możliwość przeczytania wydań specjalnych English Matters dziękuję wydawnictwu Colorful Media.Magazyny można kupić tutaj: klik

5 komentarzy:

 1. Ja nie interesuję się filmami tak jak książkami. Jak już oglądam to raczej coś w stylu Alicji w Krainie czarów, a niedługo wybieram się na 'Alicję po drugie stronie lustra ;)
  A magazyn wydaje się naprawdę bardzo ciekawy ;)
  Kochana, bardzo przyjemnie mi się czytało twój post i oczywiście z niecierpliwością będę czekać na więcej tych wspaniałości <3

  Pozdrawiam cie z całego serduszka i zapraszam do mnie na '100 książek, które chcę przeczytać #2' :)
  Tusia z bloga tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się te wydania :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam wiele dobrego o tych magazynach i jest to świetna opcja do poznania bliżej języków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie podoba mi się ten pierwszy egzemplarz, o którym piszesz! Jest taki wpasowujący się w moje zainteresowania, bardzo ^_^
  Naprawdę muszę sobie kiedyś kupić choć jedno wydanie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię ten magazyn, czyta się go lekko, a jednocześnie można się wiele nauczyć! ;) Mam pierwszy omawiany przez Ciebie numer i planuję niedługo poznać go bliżej. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń