wtorek, 7 czerwca 2016

English Matters nr 58/2016


Witajcie!

(A może powinnam napisać Good afternoon?)

Jeszcze nie tak dawno pisałam o zaletach nauki języka poprzez magazyny językowe. Oczywiście nie zastąpią nam one w całości podręczników i repetytoriów, ale są bardzo ciekawym urozmaiceniem i sprawiają, że nauka może stać się jeszcze większą przyjemnością. Dzisiaj chciałabym przedstawić jeden z magazynów, który jako pierwszy zwrócił moją uwagę, czyli najnowszy numer English Matters, który pomaga nam uczyć się języka angielskiego.
Zapewne domyślacie się, co w tym wydaniu przykuło moją uwagę, ponieważ była to okładka z jedną z moich ulubionych aktorek, Emmą Watson, znaną m.in. jako odtwórczynię roli Hermiony Granger z serii przygód o Harrym Potterze. Jednakże mimo, że jest to pierwsze skojarzenie, które nasuwa się nam słysząc to nazwisko, aktorka znana jest również z wielu innych rzeczy, a jej postać przybliża nam artykuł z okładki "A Life in the Limelight" ("Życie w blasku fleszy"). Emma Watson jest również założycielką organizacji HeForShe, która walczy o równouprawnienie kobiet. To właśnie fakt, że aktorka nie spoczęła jedynie na licznych laurach, ale stara się wykorzystać swoją sławę do szczytnych celów, wzbudził mój ogromny podziw. Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się o niej czegoś więcej, zachęcam do lektury artykułu.

Oprócz tego, w najnowszym numerze English Matters możemy poznać nieco bliżej Zoe Sugg, znaną również jako Zoella, którą zapewne niektórzy kojarzą jako autorkę książki "Girl Online" lub blogerkę modową. 
W rozdziale poświęconym kulturze, spotkamy artykuł poświęcony ponadczasowemu twórcy jakim jest William Shakespeare oraz przeniesiemy się do bardziej aktualnej rzeczywistości czyli ery memów, która nastała w Internecie.
Temat, który obecnie pojawia się w każdych wiadomościach to kryzys imigracyjny związany z wojną na Bliskim Wschodzie. Jeden z artykułów przybliża nam więc Syrię, jako kraj z bogatą przeszłością, ale również tragiczną teraźniejszością. To właśnie ten artykuł był jednym z tych, które przeczytałam z największym zainteresowaniem jeśli chodzi o to wydanie English Matters.
Oprócz tego możemy również przypomnieć sobie sformułowania i zwroty przydatne w umawianiu różnorakich spotkań zarówno pod względem formalnym, jak i nieformalnym. Inne artykuły dotyczą m.in. brytyjskich serialów kryminalnych, możemy też przyjrzeć się dokładniej współczesnej młodzieży określanej często pokoleniem Internetu, telewizji oraz ogólnej cyfryzacji. 
Na koniec wspomnę jeszcze o jednej krótszej notce, a mianowicie recenzji obozu językowego w Londynie firmy Atas. Na początku byłam zaskoczona, ale w sensie pozytywnym, a to dlatego, że właśnie z tym biurem podróży byłam na obozie językowym w zeszłym roku i wybieram się z nimi również tego lata. Ciekawie było przeczytać artykuł, który przypomniał mi o tamtych wspaniałych wakacjach i jednocześnie był powiązany z czymś czego sama doświadczyłam.
Tym właśnie akcentem zakończę dzisiejszą recenzję :) Czytaliście może najnowszy numer English Matters? Jeśli tak, to który z artykułów najbardziej Was zaciekawił? A może macie ten magazyn w planach?

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz