sobota, 13 czerwca 2015

TAG: 7 grzechów głównych książkoholika

 

Dzisiaj Was zaskoczę, bo mój post nie będzie recenzją. A mianowicie... Zapraszam do przeczytania pierwszego tagu na moim blogu, do którego nominowała mnie Fleur Noir prowadząca blog Książki To Magia. Za nominację bardzo dziękuję! :)


1. PYCHA
O jakiej książce mówisz najwięcej, jeśli chcesz zabrzmieć jak bardzo inteligentny czytelnik?
Każdemu podoba się coś innego. Jeden uzna za inteligentne czytanie książek historycznych, inny fantasy, a jeszcze inny psychologicznych. Często wspominam o tytule, który jako pierwszy rozwinął we mnie pasję czytelniczą, czyli o doskonale znanym Harrym Potterze. Aczkolwiek jeśli miałabym wymienić książki, przy których trzeba myśleć, byłyby to zdecydowanie kryminały. Zawsze lubiłam snuć hipotezy na temat kto jest mordercą!


2. CHCIWOŚĆ 
Jaka jest najtańsza i najdroższa książka na twojej półce?
 Najtańsza książka to chyba "Star Trek - Rebelia", kupiony za 7.99, a najdroższa... wydaje mi się, że był to "Czas Honoru - Pożegnanie z Warszawą" kupiona za 49.90 w Empiku.


3. NIECZYSTOŚĆ
Jakie cechy charakteru uważasz za najbardziej atrakcyjne u bohatera?
Hmm... Lubię, gdy bohater jest inteligentny, ale jednocześnie uczuciowy. Nie znoszę postaci, które są idealne we wszystkim i nie popełniają żadnych błędów. Książka jest wtedy po prostu nudna i przesłodzona.


4. ZAZDROŚĆ
Jakie książki najbardziej chciałabyś dostać jako prezent?
Trudne pytanie... Bardzo chciałabym skompletować całą serię "Zwiadowcy", abym mogła do niej czasami powracać. Lubię dostawać książki historyczne, gdyż takowe są zazwyczaj dość drogie. Chociaż tak naprawdę... Chciałabym dostać każdą książkę, której nie ma w bibliotece!  :)


5. OBŻARSTWO
Jaką książkę możesz pożerać (czytać) cały czas?
Och! Takich książek jest mnóstwo! Uwielbiam wracać do Harry'ego Pottera, który za każdym razem jest dla mnie tak samo niepowtarzalny i magiczny. Wspaniałym przeżyciem byli dla mnie również "Zwiadowcy", oraz seria "Selekcja". Miło wspominam również "I nie było już nikogo" Agathy Christie, ale raczej nie powróciłabym do tej książki drugi raz, ponieważ wiedziałbym kto jest mordercą. Chciałabym jednak cofnąć czas i przeczytać ją ponowni, nie znając zakończenia.

6. GNIEW
Z jakim autorem masz relację love/hate, czyli jednocześnie go kochasz i nienawidzisz?
Dziękuję bardzo pani Veronice Roth za wspaniałą przygodę z Tris, z trylogii "Niezgodna", ale nie spodobał mi się fakt powstania kolejnej części, której raczej nie przeczytam, ponieważ boję się, że będzie naciągana, czy pisana na siłę i popsuje moje zdanie o jej poprzedniczkach.


7. LENISTWO
Czytanie jakiej książki zaniedbałaś właśnie przez lenistwo?
Jeden z kryminałów Agathy Christie, "Niemy Świadek" został przeze mnie zbyt szybko odłożony do biblioteki. Początek niezbyt mnie wciągnął, ale może byłam zbyt niecierpliwa?

Mam nadzieję, że odpowiedzi się spodobały i że takich tagów w przyszłości będzie więcej ;)
Osoby, które nominuję to:
Drasy z bloga Świat Drasy
oraz
Klaudia z bloga  BOOKS ARE MY LIFE

Pozdrawiam, 
~Shadow

4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za nominację. Gotowe: http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2015/06/tag-7-grzechow-gownych-ksiazkoholika.html ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie napisany tag ; )
  Jeszcze raz dzięki za nominacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy tag :)
  Moim zdaniem wszystkie części ,,Niezgodnej" były bardzo dobre ❤
  Po prostu kocham tą trylogie :D

  OdpowiedzUsuń