niedziela, 22 maja 2016

Inne sposoby nauki języków, czyli wydawnictwo Colorful Media

Witajcie! Dzisiaj przychodzę do Was z postem trochę innym niż zazwyczaj, ponieważ w ramach niedawno podjętej współpracy chciałabym Wam trochę przybliżyć wydawnictwo Colorful Media, które publikuje m.in. magazyny językowe.  

Dlaczego magazyny językowe?

Z pewnością wspominałam już wiele razy, że chętnie poświęcam czas na naukę języka angielskiego. Muszę jednak przyznać, że czasami wolę odbiec trochę od gramatyki czy innych schematycznych zadań, dlatego sięgam wtedy po książki w oryginale. Kolejnym ciekawym urozmaiceniem mogą być magazyny językowe, a są one doskonałym przykładem na to jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Rozwijamy nasze umiejętności językowe, poszerzamy zasób słownictwa, ucząc się również tego specjalistycznego, nawiązującego do konkretnych tematów. Dodatkowo, artykuły nawiązują do jak najbardziej aktualnych tematów, dlatego możemy również wzbogacić naszą wiedzę o świecie.

Kilka słów o wydawnictwie:

Wydawnictwo Colorful Media zostało założone w Polsce w 2003r., a jego założycielami są Marta i Piotr Olejniczak. Zajmuje się wydawaniem magazynów specjalistycznych, głównie językowych.

Oferta wydawnictwa Colorful Media:

English Matters 
http://em.colorfulmedia.pl/

Dwumiesięcznik dla uczących się języka angielskiego. Magazyn porusza takie tematy jak: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu, wszystko w odniesieniu do współczesnego świata.Business English Magazine

http://www.business-english.com.pl/

Ten magazyn skupia się przede wszystkim na tematach biznesu, gospodarki, a także współczesnej Europy i świata. Idealny dla osób, które chciałyby poznać specjalistyczne słownictwo, przydatne w takich dziedzinach.

business english magazine home

Deutsch Aktuell
http://da.colorfulmedia.pl/

Dwumiesięcznik dla osób zainteresowanych nauką języka niemieckiego. Oprócz uniwersalnych tematów, magazyn przybliża kulturę krajów niemieckojęzycznych, ale także bieżące informacje z całego świata.

Deutsch Aktuell

Francais Present
http://www.francais.edu.pl/

Kwartalnik dla miłośników języka francuskiego. Możemy w nim spotkać artykuły nawiązujące do Francji oraz innych krajów, zapoznać się z francuską kuchnią, poznać sylwetki ciekawych ludzi oraz oczywiście słownictwo przydatne w różnych dziedzinach życia.Espanol? si, gracias

http://www.espanol.edu.pl/

Kwartalnik dla osób zainteresowanych językiem hiszpańskim, zawierający słownictwo na wiele podstawowych tematów, a także dodatkowe informacje o krajach hiszpańskojęzycznych.Ostanowka: Rossija!

http://www.ostanowka.pl/

Magazyn dla osób, których pasją jest język rosyjski i nauka tego języka w wielu sferach życia.

Magazyn dla uczących się języka rosyjskiego nr 18

Italia Mi piace!
http://italiamipiace.pl/

Tak jak w wypadku innych magazynów, ten również daje nam możliwość rozwijania języka oraz poszerzania wiedzy na tematy związane z kulturą oraz środowiskiem Włoch.Ja osobiście przyznaję, że najbardziej zainteresowały mnie magazyny English Matters oraz Business English Magazine :)

Główna strona internetowa wydawnictwa: www.colorfulmedia.pl
Sklep internetowy: http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

A co Wy sądzicie na temat takiego sposobu nauki języka. Czytaliście może któryś z tych magazynów językowych?


5 komentarzy:

 1. Myślę, że takie magazyny to świetna forma nauki języków. Jest to ciekawe urozmaicenie wśród typowych podręczników ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam nigdy tych magazynów, ale myślę, że to fajny i przyjemny sposób nauki :D Muszę kiedyś spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące! :) Postanowiłam, że od nowego roku akademickiego biorę się za intensywną nauką angielskiego i zastanawiałam się nad najbardziej efektywnymi sposobami nauki. Chyba zdecyduję się zakupić jeden z magazynów do nauki angielskiego i zobaczymy jak będzie mi szło czytanie artykułów po angielsku. Brzmi zachęcająco :>

  Pozdrawiam cieplutko, bookworm z http://ksiazkowoholizm.blogspot.com/ :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam te magazyny w domu i bardzo mi się podobają. Żeby czegoś się nauczyć muszę jednak poświęcić im czasu, ale w żaden sposób mnie to nie odstrasza.
  Łap nominację http://wiktoriaczytarazemzwami.blogspot.com/2016/05/liebster-blog-award-9-10.html :D
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra alternatywa dla początkujących - zdecydowanie łatwiej o taką formę nauki niż standardowa.

  OdpowiedzUsuń